Czas pojednania z Bogiem, bliźnimi i całym stworzeniem


Wielki Post to kolejna szansa, aby lepiej uporządkować swoje życie. Post może nam pomóc przywrócić zachwianą równowagę, wspomóc siły obronne organizmu, leczyć choroby współczesnej cywilizacji a jednocześnie uzdrowić naszą duszę i zbliżyć do Boga.

Widzę, że tematy jakimi się zajmuję czyli etyka, ekologia, teoria zrównoważonego rozwoju, jak i moralność chrześcijańska, są propozycjami trudnymi i wymagającymi, postulującymi samoograniczenie się i wyrzeczenia.

Inspirując się przygotowanym przez katolicką archidiecezję Waszyngtonu programem pt. Caring for Creation Calendar - Lent 2014 przygotowaliśmy naszą polską wersję. Oto propozycje na pierwsze postne dni. Jakie będą następne? Zobaczymy… tym bardziej, że możemy je sami kształtować…

Zapraszamy do współpracy w tym projekcie i przygotowaniu swoich pomysłów, które można zaproponować innym…  Piszcie poniżej w komentarzach, na fb lub portalu chrześcijańskich ekologów.

Razem wykorzystamy szansę jakie ofiaruje nam Kościół w ciągu tych 6 tygodni i wprowadzimy więcej pokoju i dobra w relacje z Bogiem, bliźnimi i całym stworzeniem.

Zgłoś post do moderacji